Logowanie Rejestracja
simlock48.pl - Wsparcie Gsm
Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Simlock kodem - co to takiego i jak to działa?
Post: #1
Simlock kodem - co to takiego i jak to działa?

*******
Administrator

Postów: 385
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 2

Wiele osób zadaje sobie pytanie Co to jest Simlock?

[Obrazek: simlockd.jpg]

Simlock to nic innego jak blokada założona przez operatora danej sieci komórkowej.
Ten właśnie simlock ogranicza telefon do używania tylko i wyłącznie danej karty sim operatora, w której zakupiony został telefon.
Wiele osób myli pojęcie Simlock z Hasłem do telefonu i często się tak zdaża na przykład w modelach Blackberry, kiedy to telefon pyta o podanie hasła użytkownika, gdzie w przypadku Blackberry z założonym simlockiem powinno pytać o podanie kodu mep2.
Często zdaża się również mylne interpretowanie Simlocka, czyli blokady z Kodem PIN.
PIN to inaczej Personal Identification Number, czyli Kod zabezbieczający telefon i nie ma to nic wspólnego z Simlockiem. PIN z regóły jest zabezpieczeniem karty sim, który to numer powinien każdy klient znaleźć w dokumentacji karty sim.
Chociaż w telefonach HTC często po włożeniu nieakceptowanej karty sim na ekranie telefonu, który posiada założonego simlocka pojawia się komunikat o podanie Pinu Sieci. Pin Sieci to oczywiście kod na usunięcie Simlocka.
Ten sam problem często zdaża się w telefonach marki LG i nasi klienci często pytają czy mogą zamówić kod dostępu, czyli kod usera, inaczej mówiąc kod zabezpieczający. Otóz nie, na naszej stronie można tylko i wyłącznie odblokować telefon z poziomu usunięcia simlocka, a nie można zamówić kodu zabezpieczjącego.
Bardzo prosto można to zaprezentować stosując dla przykładu taką technikę:
Simlock to nie jest kod zabezpieczający ani też PIN.
Simlock, czyli blokada i ograniczenie na używanie jednej karty sim danego operatora jest ogromną udręką dla każdego z nas i nie daje on nam możliwości używania innej karty sim.
Co za tym idzie przykładowo zmuszeni jesteśmy do wyjazdu z Polski, tak zwanej emigracji lub też delegacji, i co wtedy? Pozostaje tylko Roaming, oczywiście jak sobie go wcześniej aktywujemy przed wyjazdem z Polski lub też innego kraju.
Usuwając simlocka na naszej stronie obrócisz swój telefon w prawdziwy kombajn i pozwoli Ci to na używanie każdej karty sim, oczywiście zależy też dużo od tego jaki telefon posiadamy oraz jaką kartę sim chcemy używać. Klienci często też zadają sobie pytanie: "No dobrze simlock został usunięty a nie mogę używać internetu w 3G, dlaczego?". Dlatego, że niektóre telefony nie posiadają funkcji 3G, lub też trzeba to sobie ręcznie ustawić w opcjach telefonu. Nieraz zdarza się, że ktoś w bardzo starym modelu telefonu chce też używać najnowszych kart sim z technologią 3G - ale tak się po prostu nie da.

Drugim często zadawanym pytaniem, które nasuwa się na myśl jest "Czy po usunięciu simlocka będę miał/a gwarancję, lub czy też ją stracę?"

Drogi Kliencie nic bardziej mylnego, gwarancji nie stracisz, gdyż nie da się sprawdzić w telefonie czy simlock Kodem został usunięty, po prostu nie ma takiej opcji, nawet najbardziej fachowym sprzętem. Co innego, gdy simlocka usuniemy kablem w jakimś serwisie gsm, to wtedy tak, będzie ślad, a mało tego niektóre telefony są flashowane(czyli jest wgrywane nowe oprogramowanie) tylko i wyłącznie po to aby odblokować telefon. Częst tak się zdarza z telefonami Samsung oraz Sony ericsson i nazywa się to "Patchowaniem".
Dużo naszych klientów często mówi "a Orange w Polsce da mi pisemną gwarancję i wpisze, że usunęli simlocka i będę mieć to na piśmie". I co z tego? Przecież operator po prostu nie chce, żeby klient uciekł do konkurencji, która taniej zrobi, czyli usunie simlocka. Do nas osobiście do "drzwi puka" Orange i usuwamy dla nich simlocka kodem, gdzie to wy nasi drodzy klienci idziecie i przepłacacie za to tylko, że macie usuniętego simlocka przez nich na piśmie. Nie chcemy tutaj nikogo obrażać, ale powiedzmy sobie szczerą prawdę, simlock online daje gwarancję satysfakcji dla klienta aby telefon został odblokowany, a nie po to aby dmuchać na zimne, że niby coś się stanie z telefonem.

Simlock kodem nie powoduje w żaden sposób uszkodzeń w telefonie i nie ma ingerencji w oprogramowanie.
W skrócie Simlock jest zakładany przez Operatora sieci komórkowej, gdyż fabrycznie telefon, który wychodzi z fabryki
jest bez simlocka.
Innymi słowy płacąc za simlocka operatorowi jesteście szanowni klienci oszukiwani stwierdzeniem, że u nich nie tracicie gwarancji, gdyż oni założyli simlocka na swoje potrzeby a zapłacicie im po prostu za to, że oni założyli simlocka a za dodatkową opłatą go usuną i przywrócą do stanu fabrycznego.
keyword:Wiele,
osób,zadaje,sobie, pytanie,Simlock?,Simlock,innego,blokada,założona,
przez,operatora,danej,sieci,komórkowej., właśnie,simlock,ogranicza,telefon,
używania,tylko,wyłącznie,danej,karty, operatora,,której,zakupiony,
został,telefon.,Wiele, osób,pojęcie,Simlock,Hasłem,telefonu,często,
zdaża, przykład,modelach,

Simlock Kodem Zdalnie
Nokia, Blackberry, SE, Motorola, HTC
Zte, SFR, TCL, Huawei, LG, Iphone
Samsung, Toshiba, Pantech,
Alcatel, Hp, Dell, Sidekick
Kontakt Gadu Gadu: 33935636
Skype: worldwideunlock
E-mail: gbaranowski@btinternet.com
Tel (PL): 503564997
Tel (UK): +447708557891
Zamów odblokowanie kodem na naszej stronie:
http://simlock48.pl
http://remote-alcatel-unlock.com
http://instant-blackberry-unlock.com
http://remote-htc-unlock.com
http://remote-huawei-unlock.com
http://remote-iphone-unlock.com
http://remote-lg-unlock.com
http://remote-motorola-unlock.com
http://remote-nokia-unlock.com
http://remote-samsung-unlock.com
http://remote-sony-unlock.com
http://simlock-zdalnie.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2013 12:11 AM przez worldwideunlock.)
19-05-2012 06:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Kontakt | Pressup.pl | Wersja bez grafiki | RSS | Oznacz forum jako przeczytane | Ekipa forum
wykonanie: pressupgroup