Translate website

Forum

Opinie o simlock48.pl

  • Autor: Agnieszka Woźniak Agnieszka Woźniak
    2020-07-21
    Jestem bardzo zadowolona, telefon odblokowany szybko, sprawnie. Gorąco...
  • Autor: Grzegorz Sobik
    2020-07-12
    Wszystko w porządku byłoby szybciej gdybym to ja był bardziej biegły w...
Pokaż wszystkie komentarze

Visit our channel

More videos

Array ( [0] => Array ( [name] => Jak wpisać kod do telefonów mark [times] => 1 ) [1] => Array ( [name] => Jak wpisać kod do Blackberry [times] => 6 ) [2] => Array ( [name] => zdejmij simlocka telefonów marki [times] => 1 ) [3] => Array ( [name] => odblokuj Lanix [times] => 2 ) [4] => Array ( [name] => Zdejmij simlocka Panasonic [times] => 1 ) [5] => Array ( [name] => Zdejmij simlocka z Sony Xperia [times] => 1 ) [6] => Array ( [name] => jak odblokować Huawei z każdej sieci [times] => 1 ) [7] => Array ( [name] => simlock Samsung O2 Irlandia [times] => 1 ) [8] => Array ( [name] => Jak wpisać kod do LG z Orange Polska [times] => 1 ) [9] => Array ( [name] => Simlock Sony Xperia każdej dowolnej portugalskiej sieci [times] => 1 ) ) 1

Simlock

 

Co to jest Simlock?


Simlock to nic innego jak blokada założona przez operatora danej sieci komórkowej.
Ten właśnie simlock ogranicza telefon do używania tylko i wyłącznie danej karty sim operatora, w której zakupiony został telefon.
Wiele osób myli pojęcie Simlock z Hasłem do telefonu i często się tak zdaża na przykład w modelach Blackberry, kiedy to telefon pyta o podanie hasła użytkownika, gdzie w przypadku Blackberry z założonym simlockiem powinno pytać o podanie kodu mep2.
Często zdaża się również mylne interpretowanie Simlocka, czyli blokady z Kodem PIN.
PIN to inaczej Personal Identification Number, czyli Kod zabezbieczający telefon i nie ma to nic wspólnego z Simlockiem. PIN z regóły jest zabezpieczeniem karty sim, który to numer powinien każdy klient znaleźć w dokumentacji karty sim.
Chociaż w telefonach HTC często po włożeniu nieakceptowanej karty sim na ekranie telefonu, który posiada założonego simlocka pojawia się komunikat o podanie Pinu Sieci. Pin Sieci to oczywiście kod na usunięcie Simlocka.
Ten sam problem często zdaża się w telefonach marki LG i nasi klienci często pytają czy mogą zamówić kod dostępu, czyli kod usera, inaczej mówiąc kod zabezpieczający. Otóz nie, na naszej stronie można tylko i wyłącznie odblokować telefon z poziomu usunięcia simlocka, a nie można zamówić kodu zabezpieczjącego.
Bardzo prosto można to zaprezentować stosując dla przykładu taką technikę:
Simlock to nie jest kod zabezpieczający ani też PIN.
Simlock, czyli blokada i ograniczenie na używanie jednej karty sim danego operatora jest ogromną udręką dla każdego z nas i nie daje on nam możliwości używania innej karty sim.
Co za tym idzie przykładowo zmuszeni jesteśmy do wyjazdu z Polski, tak zwanej emigracji lub też delegacji, i co wtedy? Pozostaje tylko Roaming, oczywiście jak sobie go wcześniej aktywujemy przed wyjazdem z Polski lub też innego kraju.
Usuwając simlocka na naszej stronie obrócisz swój telefon w prawdziwy kombajn i pozwoli Ci to na używanie każdej karty sim, oczywiście zależy też dużo od tego jaki telefon posiadamy oraz jaką kartę sim chcemy używać. Klienci często też zadają sobie pytanie: "No dobrze simlock został usunięty a nie mogę używać internetu w 3G, dlaczego?". Dlatego, że niektóre telefony nie posiadają funkcji 3G, lub też trzeba to sobie ręcznie ustawić w opcjach telefonu. Nieraz zdarza się, że ktoś w bardzo starym modelu telefonu chce też używać najnowszych kart sim z technologią 3G - ale tak się po prostu nie da.

Drugim często zadawanym pytaniem, które nasuwa się na myśl jest "Czy po usunięciu simlocka będę miał/a gwarancję, lub czy też ją stracę?"

Drogi Kliencie nic bardziej mylnego, gwarancji nie stracisz, gdyż nie da się sprawdzić w telefonie czy simlock Kodem został usunięty, po prostu nie ma takiej opcji, nawet najbardziej fachowym sprzętem. Co innego, gdy simlocka usuniemy kablem w jakimś serwisie gsm, to wtedy tak, będzie ślad, a mało tego niektóre telefony są flashowane(czyli jest wgrywane nowe oprogramowanie) tylko i wyłącznie po to aby odblokować telefon. Częst tak się zdarza z telefonami Samsung oraz Sony ericsson i nazywa się to "Patchowaniem".
Dużo naszych klientów często mówi "a Orange w Polsce da mi pisemną gwarancję i wpisze, że usunęli simlocka i będę mieć to na piśmie". I co z tego? Przecież operator po prostu nie chce, żeby klient uciekł do konkurencji, która taniej zrobi, czyli usunie simlocka. Do nas osobiście do "drzwi puka" Orange i usuwamy dla nich simlocka kodem, gdzie to wy nasi drodzy klienci idziecie i przepłacacie za to tylko, że macie usuniętego simlocka przez nich na piśmie. Nie chcemy tutaj nikogo obrażać, ale powiedzmy sobie szczerą prawdę, simlock online daje gwarancję satysfakcji dla klienta aby telefon został odblokowany, a nie po to aby dmuchać na zimne, że niby coś się stanie z telefonem.

Simlock kodem nie powoduje w żaden sposób uszkodzeń w telefonie i nie ma ingerencji w oprogramowanie.
W skrócie Simlock jest zakładany przez Operatora sieci komórkowej, gdyż fabrycznie telefon, który wychodzi z fabryki
jest bez simlocka.
Innymi słowy płacąc za simlocka operatorowi jesteście szanowni klienci oszukiwani stwierdzeniem, że u nich nie tracicie gwarancji, gdyż oni założyli simlocka na swoje potrzeby a zapłacicie im po prostu za to, że oni założyli simlocka a za dodatkową opłatą go usuną i przywrócą do stanu fabrycznego.PayPal

Forum
Array ( [0] => Array ( [name] => usuń simlocka z modemów marki Vo [times] => 1 ) [1] => Array ( [name] => jak odblokować Samsung 3 Hutchison UK [times] => 1 ) [2] => Array ( [name] => Zdejmij simlocka z Nokia 3 Hutchison UK [times] => 1 ) [3] => Array ( [name] => Jak wpisać kod do modem Huawei [times] => 5 ) [4] => Array ( [name] => Zdejmij simlocka Sony Xperia z każdej dowolnej holenderskiej sieci [times] => 1 ) [5] => Array ( [name] => jak wpisać kod do Samsung 3 Three Irlandia [times] => 1 ) [6] => Array ( [name] => Usuń simlocka z HP [times] => 1 ) [7] => Array ( [name] => Zdejmij simlocka Maxon [times] => 1 ) [8] => Array ( [name] => Jak odblokować Coral [times] => 2 ) [9] => Array ( [name] => Jak wpisać kod do LG z Plus Polska [times] => 1 ) ) 1